معرفی ریاست دانشگاه

معرفی ریاست دانشگاه

آقای دکتر محمد‌صالح اولیا استاد گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد، دارای مدرک دکترای مهندسی صنایع گرایش کنترل کیفیت از دانشگاه بیرمنگام انگلستان است. در کارنامه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی وی تاکنون افتخارات بسیاری نظیر رتبه‌ی اول آزمون اعزام به خارج دکترا در سال تحصیلی ۶۹-۶۸ در رشته مهندسی صنایع، عضو هیئت ‌علمی برجسته دانشگاه یزد در سال ۱۳۷۹، پژوهشگر تلاشگر دانشگاه یزد در سال ۱۳۸۰، راه‌اندازی پارک علم و فنآوری یزد در سال ۱۳۸۰، طراحی و اجرای تبدیل کارخانه قدیمی اقبال یزد به مرکز فنآوری اقبال در سال ۱۳۸۲ و همچنین طراحی و اجرای جشنواره ایده‌های برتر در پارک علم و فنآوری یزد درج شده است. علاوه بر این تاکنون بیش از ۲۲ پروژه نیز در کارنامه تحقیقاتی و مشاوره‌ای او به ثبت رسیده است. تألیف و ترجمه ۶ عنوان کتاب تخصصی و انتشار بالغ بر ۳۸ عنوان مقاله علمی و تحقیقاتی در نشریات معتبر داخلی و خارجی و همچنین ارایه ۹۰ عنوان مقاله در کنفرانس‌های علمی ملی و بین‌المللی از دیگر فعالیت‌های درخشان وی در عرصه علم و پژوهش است. آقای دکتر اولیا با ارایه سخنرانی‌‌های تخصصی در مجامع علمی و عضویت در انجمن‌ها، کمیسیون‌های تخصصی و هیئت‌های تحریریه نشریات مختلف علمی و پژوهشی، برای صاحب‌نظران و محققان برجسته رشته مهندسی صنایع در کشور چهره‌ای کاملاً شناخته شده است. وی افزون بر این تاکنون راهنمایی بیش از ۳۰ رساله و پایان‌نامه دکترا و کارشناسی‌ارشد را برعهده داشته است.
ریاست دانشگاه یزد علاوه بر دانش نظری، در عمل نیز با تصدی بیش از ۲۷ مسئولیت و سمت مدیریتی، تجربیات فراوانی اندوخته است. ریاست مجتمع سابق فنی و مهندسی دانشگاه یزد از سال ۷۹ تا ۸۱، ریاست پارک علم و فنآوری یزد در سال‌های ۸۱ تا ۸۶، عضویت در شورای هدایت طرح توسعه استان یزد از سال ۸۱ تا ۸۳، عضویت در شورای سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از سال ۸۳ تا ۸۵ و نیز عضویت در هیئت‌ ممیزه دانشگاه یزد از سال ۸۵ تا ۸۹ از جمله این سوابق به شمار می‌رود. وی همچنین ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ی استان یزد و عضویت در شورای مرکزی سازمان صنفی رایانه‌ای کشور را از دی‌ماه ۱۳۹۰ و ریاست مؤسسه آموزش عالی جواد (ع) را از سال ۱۳۸۸ تاکنون برعهده دارد.
آقای دکتر اولیا متولد سال ۱۳۴۳ خورشیدی، اهل و ساکن یزد است. سابقه طولانی مدت حضور او در دانشگاه یزد از شهریور سال ۱۳۶۹ (۲ سال پس از تأسیس این دانشگاه) و شناختی که او از توانمندی‌ها و نیازهای ضروری این مجموعه عظیم علمی و آموزشی دارد، نوید‌بخش فصل جدیدی از پیشرفت و توسعه به یمن همکاری و همدلی همه‌ی دانشگاهیان و بهره‌مندی از حمایت‌های دولت تدبیر و امید است.

روابط عمومی


صفحات رسمی دانشگاه


ورزش در دانشگاه


اشتراک در خبرنامه


یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه صندوق پستی: ۷۴۱ - ۸۹۱۹۵ تلفن: ۳۱۲۳۲۲۲۲ - ۰۳۵
یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه صندوق پستی: ۷۴۱ - ۸۹۱۹۵ تلفن: ۳۱۲۳۲۲۲۲ - ۰۳۵
{rsform 72}